22
Jan

  • Aslan yattığı yerden belli olur.

Kedi ve Köpekler Çişi Halıdan ve Koltuktan Nasıl Çıkar

Can dostlarımız evlerimizin en sevdiğimiz bireyleridir. Ama ne yazık ki onların da ellerinde olmadan bazen sevimsiz durumlara sebebiyet verebiliyorlar. Dönem dönem hastalıklarından ya da özel sebeplerden kaynaklı evlerimizin bazı noktalarına tuvaletlerini yapabiliyorlar. Özellikle bu dönemlerde ilk hedef seçtikleri yerler halılarımız ve koltuklarımız oluyor. Bilindiği üzere kedi ve köpek çişleri halı ve koltuklarımızdan standart silme veya yıkamayla temizlenmiyor ya da kokusu kalabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçmek maalesef mümkün değil. Ancak koltuk ve halılarımızdan bu kokuları temizleyebiliriz.

Kedinizin veya köpeğinizin evinizde herhangi bir noktaya çişini yaptığını tahmin ediyor ama çiş yaptığı noktayı bulamıyorsanız gün içerisinde evcil hayvanınızı takip etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü kedi ve köpekler genellikle belirledikleri noktaya tuvaletlerini yaptıktan sonra o bölgeye tekrar tuvaletlerini yaparlar. Kokuyu takip ederek de tuvalet yaptığı bölgeyi tespit edebilirsiniz. Kedinizin ve köpeğinizin tuvaletini yaptığı bölgeyi tespit ettikten sonra kâğıt havlu yardımıyla varsa fazla çişi temizleyiniz. Daha sonra evinizde bulunan enzim içerikli deterjanı o bölgeye uygulayınız ve hafif kremsi yapıda olacak şekilde sulandırınız. Üzerini herhangi bir poşet yardımıyla veya streç filmle kapatınız. Eğer enzim içerikli deterjanını yoksa, bu işlem için karbonat ve sirkeden de yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde karbonat dökün ve 5 dakika bekleyin daha sonrasında üzerine biraz sirke döküp dakika daha bekletin. Bu işlemi uyguladıktan sonra o bölgeyi bol suyla silerek durulayın. Bu işlemi hastalarımıza uygulayabiliriz. Ama unutmayalım ki bu işlem tam bir temizlik sağlamadığından kokuyu da yüzde yüz temizlemeyecektir. Aynı işlemi koltuklarınız için önermiyoruz. Bu işlemi koltuklarınıza uyguladığınızda koltuk süngerimsi yapısı sebebiyle deterjan veya sirkeyi bünyesine hapsedebileceğinden kullanım sırasında tekrar kusma yapacaktır. Bu sebeple koltuklarınızı kesinlikle profesyonel firmaya yıkatmanızı tavsiye ediyoruz.

Hayvansever bir firma olarak dostlarımızdan kalan kalıntıları yüzde yüz bir şekilde temizliyor size mutlu ve temiz bir ev ortamı sunuyoruz. Fabrikamızda hayvanlarımızın sağlığına dost deterjanlar kullanıyoruz. Hayvanlarımızın bıraktığı izleri o bölgeden tamamen arındırarak tekrar o bölgeyi işaretlemelerinin önüne geçiyoruz. Yani biz sizin için en iyisini düşünüyoruz.

<