22
Jan

  • Aslan yattığı yerden belli olur.

Yün halı yıkama evde yapılabilir mi?

Son yıllarda çokça kullanılan ve moda olan el dokuma yün haklar kök boyalı ve doğal yapıları sebebiyle çabuk renk vermektedirler. Doğru temizlenmezlerse kolayca renk verebilir,solabilir eskiyebilir ya da yırtılabilirler. Peki soft veya canlı renklere sahip yün halılar nasıl temizlenmelidir?.Yün halı yıkama evde yapılabilir mi? Yün halılar silinir mi? Yün halılarda silme işlemi nasıl olmalıdır?

Yün halımı evde yıkadım boya verdi, ne yapabilirim? Yün halımı Ankara da nerede yıkatabilirim? Limonçiçeği Hali Yıkama yün halı yıkıyor mu? Tüm bu sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Öncelikle ailenizden hatıra kalan ya da yüksek meblağlar ödeyerek aldığınız el dokuma yün halılarınızı evde yıkamanızı asla tavsiye etmiyoruz.Çünkü el dokuma halılarda kullanılan boyalar kimyasal içerikli değildir ve bitki köklerinden elde edilirler bu sebepten çok kolay bir şekilde akarlar.Evde yaptığınız yıkama sırasında halılar çok ıslak kalacağından kolaylıkla renk vereceklerdir.Bir diğer konu da halıyı yıkarken kullandığınız deterjanlar...Kimyasal içerikli deterjanlar el dokuma yün halılarınızın hem dokusunu zedeler hem de renk kaybına sebep olur.

Peki yün halılarımı nasıl yıkatırım?
Bunun cevabı basitçe profesyonel destek almaktır. Profesyonel bir halı yıkama firmasından alacağım yün halı yıkama desteği sayesinde hiçbir sıkıntı yaşamadan yün halılarınızı temizletebilirsiniz.. Bir diğer sorumuz ise yün hali silinir mi? Yine yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı halılarınızı silmenizi tavsiye etmiyoruz. Hele ki halınıza bir şey döküldüyse silme işlemi lekeyi halı tabanına çökerttiği ve halıya yaydığı için silme işlemi yapmayın! Onun yerine halınıza nemli bezle tampon yapın ve halı temizleme fimıanızdan destek alın.Titizim halılarımı silmeden duramam diyenlerden misiniz? Halıda leke yoksa ve aylık temizlik yapıyorsanız bir kova sıcak su ve beyaz sabun yardımıyla halılarınızı silebilirsiniz.

Yün halımı evde yıkadım boya verdi ne yapabilirim?

Öncelikle yün halıların neden profesyonel firmalarda zarar görmediğini açıklayalım: yün halıların yıkanması sırasında renk tutucu ürünler kullanılır ve halılar yıkanır yıkanmaz sıkılarak %95 oranında kurutulur bu da boya vermenin önüne geçer.Peki halınızın boyası aktıysa ne yapabilirsiniz? Bu işlem için İncek Halı Yıkamada renk alma işlemi uygulanmaktadır. İncek Halı Yıkama uzun yıllardır Ankara'da hizmet vermektedir ve yün el dokuma halıları özenle yıkamaktadır. 
 
 

<